• header1
  • header2
  • header3
  • header4
  • header5
  • header6
header11 header22 header33 header44 header55 header66
estetik cerrahi

Erkek genital estetik ameliyatları...

Plastik cerrahinin genellikle ilgilendiği genital ameliyatlar ya estetik amaçlı yada onarım amaçlıdır.
Bu ameliyatlar arasında en çok yapılan penis büyütme ve kalınlaştırma, sünnet hatalarının düzeltilmesi, eğrilik düzeltilmesi, testis sarkıklığının düzeltilmesi ve gömülü penis tedavisidir. Dikkat ederseniz bu ameliyatlar hep görüntü ile ilgili olan, fonksiyonel olmayan ameliyatlardır.
Ben, fonksiyonel ameliyatların (örneğin sertleşme sorunu için tüm tedavi seçenekleri denenip sonuç alınamazsa penise konan penil protez ameliyatlarının, mutluluk çubuğu ameliyatlarının) üroloji uzmanlarının işi olduğunu düşünüyorum..
Erkekten kadına yada kadından erkeğe cinsiyet değişimleri bu sitenin ve Dr. Oytun İdil'in ilgi alanı dışındadır.

Penis büyütme (uzatma-kalınlaştırma)

Penis eğriliklerinin düzeltilmesi ve peyronie hastalığı

Penoscrotal web

Sünnet ve sünnet hataları

Testis protezi

Gömülü penisin düzeltilmesi

Hipospadias, epispadias

Total penis shaft rotasyonu

Testis sarkmalarının düzeltilmesi

Penis ve scrotum yaralanmaları ve penis kopmasının tedavisi (penis replantasyonu)Tavsiye etmediğim ve yapmadığım uygulamalar

Penis başına dolgu uygulaması

Penis başına dolgu uygulaması ile penis başının büyütülmesi 2003 yılında Kore de yapılmış bir çalışma sonunda duyuldu. Ülkemizde bu uygulama erken boşaltmayı tedavi ettiği iddiası ile yapılıyor. Erken boşalmanın tedavisi psikiyatrinin alanına girer. Erken boşalmanın cerrahi tedavisi yoktur; ilaçla, dolguyla tedavisi yoktur. Ayrıca penis başı sadece erektil dokudan oluştuğundan, buraya herhangi bir madde yada ilaç enjekte etmek son derece tehlikelidir. Penis başında kayba kadar gidecek ciddi komplikasyonlara yol açabilir. Ben bu uygulamayı kesinlikle önermiyorum, yapmıyorum.. Erken boşalma tedavisi için yaptırılıyorsa zaten bir işe de yaramaz. Erken boşalma sorununuz varsa mutlaka bir psikiyatrist ile görüşün, çünkü bu sorun psikiyatrinin ilgi alanına giriyor. Tedaviniz oradadır.


Perovic tekniği ile penis büyütme

Penis başının, gövde kısmından kısmen ayrılıp araya kaburgadan alınan kıkırdak parçanın konduğu oldukça brutal ve riskli bir ameliyattır. Bu tekniğin bir de penis gövdesinin kesilip uzatıldığı varyasyonları var. Açıkcası ben bu tekniği kitaplarda görüp okuyunca tüylerim diken diken oldu; çünkü penisi uzatmak için penis dokusunu ikiye ayırmaktan bahsediyor. Bizim uyguladığımız yöntem kesinlikle penisin bütünlüğüne zarar vermezken, Perovic yönteminde penis ikiye bölünüyor. Bence tıpdaki en riskli ameliyatlardan biri. Kesinlikle tavsiye etmiyorum ve yapmıyorum. Burada biraz bilgi verdim, çünkü hastalar bu yöntemi internetten okuyup soruyor bana. Bence Perovic yöntemini aklınızdan bile geçirmeyin..


Op. Dr. Oytun İdil    / Plastik & Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı          Adres: Rumeli cad. No:3 D:1 Nişantaşı, Şişli - İstanbul / Türkiye
GSM: 0 533 569 0649 - 0 505 296 5569         Muayenehane tel: 0 212 296 3656 - 0 505 137 1393