• header1
  • header2
  • header3
  • header4
  • header5
  • header6
header11 header22 header33 header44 header55 header66
estetik cerrahi

Penoscrotal web...

estetik cerrahi Penoscrotal web, penisin alt yüzü ile scrotum (yumurtalıklar) arasında perde şeklinde bir deri fazlalığıdır. Bu perde aynen ördeklerin ayaklarındaki yada yarasaların kanatlarındaki deri perdelerine benzer. Penisi kısa gösterir. Penisin boyu uzun bile olsa bu deri perdesi yüzünden kısa görünür. Ayrıca ilişkiye girmeyi zorlaştırır. Penis, vajene penetre olurken bu deri fazlalığı penetrasyonu (penisin vajene girişini) zorlaştırır.

estetik cerrahi Penis büyütme için başvuran hastaların bir kısmında bu sorun vardır. Bu durumda penoscrotal web düzeltmesini penis büyütme ameliyatı sırasında yapıyoruz ve bunun için ek ücret talep etmiyoruz. Gerçekte, kendinde penoscrotal web olduğunu söyleyen hastaların bir çoğunda bu aslında yoktur; penisin altında, penisle yumurtalıklar arasındaki cildin çok gevşek olması hastaları yanıltmaktadır. Penoscrotal web olup olmadığını anlamak için hasta ayakta iken penisi öne doğru hafifçe çekilir; bu sırada penis ile yumurtalıklar arasında perde şeklinde bir deri yaprağı açılırsa işte bu penoscrotal web dir. Daha iyisi, ereksiyonda yandan bir fotoğraf çekmektir. Ereksiyonda aynen yukarıdaki fotoğraftaki gibi penisin altında bir deri yaprağı açılıyorsa bune penoscrotal web denir. Ameliyatla tamamen düzeltilebilen bir deformasyondur..

estetik cerrahi Penoscrotal web düzeltmesi hakkında bilgilendirme videosu..

TEST: SİZDE PENOSCROTAL WEB VAR MI?

estetik cerrahi Bunu kesin öğrenmenin bir yolu var.. Şu iki soruya cevap verin.. İkisinin de cevabı "evet" ise, sizde penoscrotal web var demektir..

estetik cerrahi 1) Ereksiyonda penis ile testisler arasında yarasa kanadı yada ördek ayağındaki perdeler gibi bir cilt perdesi açılıyor mu? (ereksiyonda yandan bir fotoğraf çekerek böyle bir deri yaprağı olup olmadığını görebilirsiniz..)

estetik cerrahi 2) Cinsel ilişki sırasında bu deri yaprağı, penisin vajene girmesini zorlaştırıyor mu?

estetik cerrahi Penisin altındaki derinin gevşek olması bunun penoscrotal web olduğu anlamına gelmez! Penisin altındaki ve scrotumdaki deri zaten gevşektir.

estetik cerrahi Penis ereksiyonda iken altında yelken gibi deri fazlalığı açılmıyorsa penoscrotal web yoktur..

estetik cerrahi Ameliyat kriteri, penoscrotal webin (penis ile testisler arasındaki yelken yada perde gibi deri yaprağının) ilişkiyi zorlaştırmasıdır. Penocrotal web in belli bir sınıflaması yoktur (az var, çok var gibi). Eğer ilişkiyi zorlaştırıyorsa ameliyatla düzeltilmesi gerekir. Penoscrotal web, çok hafif varsa ve buna rağmen ilişkiyi zorlaştırmıyorsa ameliyat gereksizdir.

estetik cerrahi Bu yazdıklarıma kulak verin, boşuna ameliyat olmayın..

estetik cerrahi Penoscrotal web düzeltmenin bir penis büyütme yöntemi olmadığını da unutmayın.. Penoscrotal web'in düzeltilmesi ile penis uzamış gibi görünse de gerçekte 1 milim bile uzama olmaz.

estetik cerrahi Penoscrotal webi ameliyatla düzeltmenin asıl amacı, ilişki sırasında penisin vajene penetrasyonunu (girişini) kolaylaştırmaktır..

estetik cerrahi Bazı kliniklerde, hastada penoscrotal web olmasa bile penisin altına, penisi uzatmak amacı ile z-plasty yapıldığını duyuyoruz. Bu tamamen saçma, hiç bir işe yaramayacak bir uygulama olur. Penisin altındaki cilde z-plasty yapmak penisi uzatmaz. Penoscrotal web yoksa zaten buraya z-plasty yapmak tamamen gereksiz bir işlem olacaktır..

estetik cerrahi Penoscrotal web in düzeltilmesi cerrahidir; yani ameliyatla olur. Tekrarlamaması için mutlaka plastik cerrahi prensiplerine uygun şekilde çıkarılması gerekir. Enteresan şekilde internette bazı yabancı web sitelerinde cerrahların (özellikle üroloji uzmanlarının) bunu usulüne uygun düzeltmediğini görüyorum, hayretler içinde kalıyorum. Genellikle yapılan ameliyat, web in direkt çıkartılıp dikilmesi; ve bu yanlış! Plastik cerrahi prensiplerine aykırı. Bu şekilde çıkarılan penoscrotal web, bir süre sonra aynen tekrarlar. Web oluşumunun tekrarlamaması için mutlaka zigzaglı çıkarılıp dikilmesi gerekir (W-plasty yada Z-plasty). Neden? Çünkü, eğer düz çıkarılıp dikilirse, dikiş hattı iyileşirken kontrakte olur (kısalır) ve penoscrotal webin aynen tekrarladığı görülür. Bu yüzden dikiş hattının dümdüz olmaması, kırıklı olması gerekir. Bu yüzden penoscrotal web çıkarılırken zigzaglı çıkarılır ve dikişler de zigzaglı dikilir (W-plasty yada Z-plasty). Böylece zigzaglı (kırıklı) dikilen dikiş hattı iyileşirken kısalsa bile zigzaglar yüzünden penoscrotal web in tekrar oluşabileceği kadar kontrakte olamaz ve tekrarlamaz..

estetik cerrahi Cerrahi düzeltmenin mutlaka plastik cerrahi prensiplerine uygun olması (yani W-plasty yada Z-plasty şeklinde yapılması) bu yüzden önemlidir. Ameliyat biraz daha uzun sürer ama ileride aynı durum tekrarlamaz..

estetik cerrahi Hastalar genellikle sadece penoscrotal web in düzeltilmesini isteyerek gelmez. Genellikle penis büyütme isteyen hasta bu şikayetinden de bahseder ve penis büyütme ameliyatı sırasında bu da düzeltilir.

estetik cerrahi Penoscrotal web maalesef sıkça suistimal edilen bir durumdur. Bazı klinikler penisde asıcı bağı kesmeden, penisin altından uzatma yaptıklarını iddia ediyorlar. Hatta, hastada penoscrotal web yoksa bile bunu söyleyenler var. Penisin alt yüzüne zigzaglı bir dikiş atmakla uzama yapılamaz. Diyelim ki hastada gerçekten penoscrotal web var. Bunu ameliyatla düzelttiğinizde penisde 1 santim bile uzama sağlayamazsınız. PENOSCROTAL WEB İN AMELİYATLA DÜZELTİLMESİ, BİR UZATMA AMELİYATI DEĞİLDİR!... AYRICA PENİSİN ALT YÜZÜNDEN YAPILAN, ASICI BAĞIN KESİLMEDİĞİ BİR UZATMA YÖNTEMİ DE YOKTUR!... Lütfen böyle saçma vaadlere kanmayınız, bu ameliyatları iyice araştırıp öğreniniz. Penis uzatma derken ben fiziksel olarak ölçülebilir uzamayı kastediyorum. Penisin "uzamış gibi görünmesini" kastedmiyorum.

estetik cerrahi PENİS BÜYÜTME AMELİYATI DERKEN PENİSDE GERÇEK ANLAMDA UZAMADAN BAHSEDİYORUM. BU AMELİYAT BİR İLÜZYON DEĞİLDİR. İÇERİDE KALAN KISMIN GERÇEK ANLAMDA DIŞARI KAYDIRILDIĞI BİR AMELİYATTIR VE BU DA ANCAK ASICI BAĞIN KESİLMESİ İLE OLUR.

estetik cerrahi PENOSCROTAL WEB İN DÜZELTİLMESİ İLE YADA PENİSİN ALT KISMINA Z-PLASTY YAPILMASI İLE 1 MİLİMETRE DAHİ UZAMA OLMAZ..

estetik cerrahi Hastada penoscrotal web varsa bunu tabii ki düzeltiyoruz; ama bunu penisi uzatmak için yapmıyoruz. Penoscrotal webi, cinsel ilişkiyi zorlaştırdığı için düzeltiyoruz.Op. Dr. Oytun İdil    / Plastik & Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı          Adres: Rumeli cad. No:3 D:1 Nişantaşı, Şişli - İstanbul / Türkiye
GSM: 0 533 569 0649 - 0 505 296 5569         Muayenehane tel: 0 212 296 3656 - 0 505 137 1393