• header1
  • header2
  • header3
  • header4
  • header5
  • header6
header11 header22 header33 header44 header55 header66
estetik cerrahi

ERKEK GENİTAL ESTETİK AMELİYATLARI


Plastik cerrahinin genellikle ilgilendiği genital ameliyatlar ya estetik amaçlı yada onarım amaçlıdır.
Bu ameliyatlar arasında en çok yapılan penis büyütme ve kalınlaştırma, sünnet hatalarının düzeltilmesi, eğrilik düzeltilmesi, testis sarkıklığının düzeltilmesi (testis lifting) ve gömülü penis tedavisidir.
Erkekten kadına yada kadından erkeğe cinsiyet değişimleri bu sitenin ve Dr. Oytun İdil'in ilgi alanı dışındadır.

Penis büyütme (uzatma-kalınlaştırma)

Penis eğriliklerinin düzeltilmesi ve peyronie hastalığı

Penoscrotal web

Sünnet ve sünnet hataları

Testis protezi

Gömülü penisin düzeltilmesi

Total penis shaft rotasyonu

Testis sarkmalarının düzeltilmesiTavsiye etmediğim ve asla yapmadığım uygulamalar

Penis başına dolgu uygulaması

Penis başına dolgu uygulaması ile penis başının büyütülmesi 2003 yılında Kore de yapılmış bir çalışma sonunda duyuldu. Ülkemizde bu uygulama erken boşaltmayı tedavi ettiği iddiası ile yapılıyor. Erken boşalmanın tedavisi psikiyatrinin alanına girer. Erken boşalmanın cerrahi tedavisi yoktur; ilaçla, dolguyla tedavisi yoktur. Ayrıca penis başı sadece erektil dokudan oluştuğundan, buraya herhangi bir madde yada ilaç enjekte etmek son derece tehlikelidir. Penis başında kayba kadar gidecek ciddi komplikasyonlara yol açabilir. Ben bu uygulamayı kesinlikle önermiyorum, yapmıyorum.. Erken boşalma tedavisi için yaptırılıyorsa zaten bir işe de yaramaz. Erken boşalma sorununuz varsa mutlaka bir psikiyatrist ile görüşün, çünkü bu sorun psikiyatrinin ilgi alanına giriyor. Tedaviniz oradadır.


Perovic tekniği ile penis büyütme

Penis başının, gövde kısmından kısmen ayrılıp araya kaburgadan alınan kıkırdak parçanın konduğu oldukça brutal ve riskli bir ameliyattır. Bu tekniğin bir de penis gövdesinin kesilip uzatıldığı varyasyonları var. Açıkcası ben bu tekniği kitaplarda görüp okuyunca tüylerim diken diken oldu; çünkü penisi uzatmak için penis dokusunu ikiye ayırmaktan bahsediyor. Bizim uyguladığımız yöntem kesinlikle penisin bütünlüğüne zarar vermezken, Perovic yönteminde penis ikiye bölünüyor.. Perovic tekniğinin tek iyi yanı, penis dokusunu gerçek anlamda araya kıkırdak katarak uzattığı için micropenis vakalarında bile işe yaramasıdır. Klasik asıcı bağın kesilmesi ile penis büyütmede ise asıcı bağ kesilerek, penisin içeride kalan kısmı, penisin bütünlüğü bozulmadan blok olarak dışarı kaydırıldığı için mikropenis vakalarında işe yaramaz. Klasik asıcı bağın kesildiği ameliyat son derece güvenlidir ama penisin kendi boyuna bağlı olarak sonuç alındığı için mikropenis vakalarında işe yaramaz. Perovic ise araya kıkırdak parça konduğu için mikropenis vakalarında bile uzama sağlar; ama ne bedelle! Penis başını bile kaybetme riskini göze alırsanız!
Bence tıpdaki en riskli ameliyatlardan biri. Kesinlikle tavsiye etmiyorum ve yapmıyorum. Burada biraz bilgi verdim, çünkü hastalar bu yöntemi internetten okuyup soruyor bana. Bence Perovic yöntemini aklınızdan bile geçirmeyin.. Dr. Perovic in kendi makalelerinde bile penis başının tam yada kısmen kaybedildiği şanssız vakalar anlatılmış. Bu risk göze alınabilecek bir risk değildir..


Op. Dr. Oytun İdil    (Plastik & Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı)
Adres: Rumeli cad. No:3 D:1 Nişantaşı, Şişli - İstanbul / Türkiye
E-mail: oytunmd@gmail.com
GSM: +90 533 569 0649    +90 505 296 5569    +90 553 985 8087
Muayenehane tel: +90 212 296 3656    +90 505 137 1393
Whatsapp: +90 533 569 0649    +90 553 985 8087